Politický (super)turista Vladislav Kučík

Od ČSSD přes komunisty k Babišovi, od Varů přes Prahu do Šumperka. Za Hnutí ANO kandiduje v Šumperku převlékač kabátů par excellence.
Šumperští Babišovci se vyfotili ve slušivých bílých košilích

Ne, v žádném případě netvrdíme, že víme o všech funkcích, do kterých, kam, kdy a za koho kandidoval Vladislav Kučík. Ale to, co se dá dohledat ve veřejných zdrojích, stojí samo o sobě za to.

Občas je někdo označován za politického turistu, převlékače kabátů či přeběhlíka, když párkrát vymění partaj. Taky si lidé často utahují z Jany Bobošíkové, že kandiduje vždy a do všeho. Vladislav Kučík, jenž nyní figuruje v Šumperku na sedmém místě kandidátky Babišova hnutí ANO, oba jmenované příklady hravě strčí do kapsy.  
 
1997
Sociální demokracie nominuje Kučíka do Rady České televize. V Radě ČT zůstává Kučík do roku 2000, postupně se vypracuje na místopředsedu a v době bouřlivé „televizní krize“ roku 2000 je dokonce měsíc jejím předsedou.
 
1998
Kučík kandiduje na Praze 2 jako lídr kandidátky ČSSD a stává se na čtyři roky v této čtvrti zastupitelem.
 
2001
Hlásí se do konkurzu na místo ředitele Národního divadla. Neuspěšně.
 
2002
Kučík kandiduje na Praze 2 na kandidátce hnutí Demokraté Jana Kasla. Kasl je v té době v Praze v kurzu a Kučík se tak stává i podruhé zastupitelem v této městské části.
 
2003
Hlásí se do konkurzu na místo ředitele České televize. Neuspěšně.
 
2006
Kandiduje opět do zastupitelstva na Praze 2. Tentokrát za SNK-ED. Neúspěšně.
 
2007
Opět se hlásí do konkurzu na ředitele Národního divadla. Neuspěšně, napadá volbu. Dále kandiduje také do Rady České televize, do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Vše neúspěšně.
 
2009
Ještě v únoru figuruje Vladislav Kučík na osmnáctém místě kandidátky KSČM (!) do Evropského parlamentu, nakonec je ale nahrazen. Nicméně ještě tentýž rok jej komunisté navrhují do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Neúspěšně.
 
2010
Nabitý a zářný rok politické kariéry Vladislava Kučíka. Kandiduje za Suverenitu – Blok Jany Bobošíkové do zastupitelstva Prahy 2. Nepodaří se. Tentýž rok se ovšem také stává místopředsedou krajské organizace Strany práv občanů – Zemanovci a kandiduje jako lídr za Karlovarský kraj do Poslanecké sněmovny. Objevuje se v televizních debatách, je se Zemanem na billboardech. Zemanovci však ve volbách neuspějí. Kučík se v médiích vyjadřuje o tom, že měli více prezentovat předsedu – Miloše Zemana. „Do roka, do dvou čekám lidi v ulicích,“ říká.
V roce 2010 ještě stihne poněkolikáté neúspěšně kandidovat do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a také do Rady Českého rozhlasu.
 
2011
Kandiduje do Rady Českého rozhlasu. Neúspěšně.
 
2012
Kandiduje do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Hádejte jak.
 
Některé z předchozích politických angažmá však Kučíkovi zajišťuje na několik měsíců místo vedoucího odboru vnějších vztahů Senátu České republiky.
 
2014
Vladislav Kučík kandiduje na sedmém místě Babišova hnutí ANO do Zastupitelstva města Šumperka.

 

Česká strana sociálně demokratická… Demokraté Jana Kasla… Sdružení nezávislých kandidátů -  Evropští demokraté… Komunistická strana Čech a Moravy… Suverenita – Blok Jany Bobošíkové…Strana práv občanů – Zemanovci… Hnutí ANO… Najde se v republice někdo zdatnější nebo máme zase v Šumperku unikát?

AKTUALIZACE 6.10.: Dnes uvedl ČSÚ oficiálně na svých stránkách www.volby.cz, že Vladislav Kučík byl z kandidátky odvolán. U odvolaných kandidátů není uvěděno, zda tak učinili sami, či byli z kandidátky odvoláni, tento krok činí volební zmocněnec.

 

Diskuse (33)

Toto jsou názory návštěvníků. Nezohledňují názory redakce. Redakce si vyhrazuje právo smazat vulgární příspěvky.

Vložit nový komentář

Od ledna 2016 je tiskovým

Od ledna 2016 je tiskovým mluvčím Českého svazu bojovníků za svobodu, kde se opravdu činí,
což dokládá třeba článek uveřejněný na stránce Svobodné fórum - http://svobodneforum.cz/vypiskani-ne-dilci-hanobeni-predsedy/

 Toto by muselo být uvedeno

 Toto by muselo být uvedeno na serveru ČSÚ - www.volby.cz. Zatím tam nic takového není, pan Kučík tedy stále je platným kandidátem babišovců.

To se v této diskuzi musí

To se v této diskuzi musí tolik lidí skrývat jako anonym nebo se jedná jen o jednoho nespokojeného občana, nejlépe z HOP 09?

Nevadí vám, že z Babišova

Nevadí vám, že z Babišova žrádla vám hrozí, že dostanete rakovinu? Nevadí vám namleté kůže, pařáty (separát), plesnivá sója, emulgátory, fosforečnany v Babišových uzeninách nebo modifikovaný škrob v Babišových joguretech Florián?

Babiš vlastní potravinářské firmy mlékárna Olma a mlékárna Hlinsko, masozávody Kostelecké uzeniny, Masna Studená, Masna Kroměříž, Krahulík-Masozávod Krahulčí, pekárny Penam.

Ještě chybí samotný začátek

Ještě chybí samotný začátek tohoto cestovatele. Před listopadem soutěžil jako zástupce dělnické třídy v soutěži 10 stupňů ke zlaté či 10 x odpověz nebo něčem podobném. To dělnické není myšleno urážlivě. Byl představován veřejnosti jako člověk, který se živí rukama.

Ctíme svobodu projevu,

Ctíme svobodu projevu, nicméně mažeme komentáře, které jsou vulgárního rázu nebo v rozporu s legislativou našeho státu. Přistupujeme k tomu opravdu jen v krajních případech.

-vydavatel teto www.

-vydavatel teto www. kandiduje za top 09, to je mi tedy vse naprosto jasné :-) kalousek za kdu-čsl, pak chtěl do koalice s ksčm, to ho stálo pozici v kdu-čsl, založil s knížetem top 09 - to jsou věci. ne?

dnes už nerozhodují politické

dnes už nerozhodují politické strany, pravo-vlevo, ale osobnosti na jejich kandidátkách. Jejich zkušenost, PR, vliv, kontakty. pojem politický turista neexistuje. je jen člověk, co chce uplatnit svoje politické ambice. bývalí poslanci ODS kandidují nezávisle,např. jih čech, šéfka Prahy ANO je bývalá členka čssd, a co s z toho nakonec. rozhodují osobnosti. pokud je má i šumperk - kdekoliv - bude to jen ok.

Jste se v marketingovým

Jste se v marketingovým oddělení ANO asi pomátli, kdzž zkoušíte před lidmi obhájit, že je normální během pár let vystřídat šest partají odleva doprava a kandidovat do všech možnejch rad, co existujou. Jak tak čtu, tak naposledy byl někam zvolen v roce 2002, tak snad mu to šumperáci taky nebudou žrát.

 Z centrály hnutí ANO nám

 Z centrály hnutí ANO nám použití jejich oficiální fotografie, určené pro média zakázali. Možná by se měli lépe seznámit se zákonnou úpravou této oblasti, ale nechtěli jsme se hádat. I když byla fakt vtipná :-). 

Vážená redakce, bohužel Vám

Vážená redakce, bohužel Vám znovu musím oponovat,centrála hnutí ANO Vám použití fotografie nezakázala, je mi opravdu líto, že jste klesly na úroveň bulváru, považoval jsem Vás za seriozní deník.

Tak to je fajn, to my ji tam

Tak to je fajn, to my ji tam tedy dáme. Lidem se líbila. :-)