Jeseníky budou v létě chutnat - i v Šumperku! Kulinářský festival se začíná péct

 Jeseníky čekají v létě gastronomické hody. Chutě a vůně Jeseníků se budou linout z restaurací, kaváren i školních jídelen. Právě ty

 Chuť Jeseníků vloni zaujala i dramaturgy pořadu Toulavá kamera. Masové kuličky z nudlového těsta, Frýdeberský salát a další pochutiny hor pod Pradědem se tak dostaly na televizní obrazovky a zaujaly diváky v celém Česku. Také letos nabídnou vybrané restaurace tradiční jídla a pokrmy postavené na produktech Jeseníků.

"V letošním roce chceme restauratérům pomoci s kvalitou nabízených jesenických jídel. Připravili jsme proto pro kuchaře kurzy vaření, na kterých se seznámí s moderními trendy gastronomie a stylingu a způsobem přípravy regionálních jídel. Účast na takovém kurzu mají kuchaři festivalových restaurací gratis," láká účastníky spoluorganizátorka Dáša Krobotová. "Festivalové restaurace budeme samozřejmě propagovat o sto šest formou inzerce, letáků, osvědčila se i spotřebitelská soutěž," doplnila Krobotová. 

Festivalovou novinkou v letošním roce bude soutěž amatérů ve vaření. "Inspirovali jsme se oblíbeným televizním pořadem Prostřeno. Víc zatím nemohu prozradit," uvedla s úsměvem na rtech organizátorka Dáša.

Gastronomický festival Chuť Jeseníků bude zahájen v Šumperku v polovině června a potrvá až do konce září. Restaurace se mohou do projektu Chuť Jeseníků přihlašovat ještě pár dní. Pak bude pomyslná mapa festivalu uzavřena.

Diskuse (0)

Toto jsou názory návštěvníků. Nezohledňují názory redakce. Redakce si vyhrazuje právo smazat vulgární příspěvky.

Vložit nový komentář