Volební hnůj, nebo jen nechutný konkurenční boj?

Tomáš Menšík, komunální kandidát za ANO čelí útokům hraničícím se stalkingem. Informovala o tom místní buňka ANO textem níže.
Tomáš Menšík se vydal do volebního boje spasit město.

Jde o zastrašování politického protivníka, jak se v textu také naznačuje, nebo jde pouze o obchodní záležitosti a bysnys Tomáše Menšíka, který konkureční boj využívá ke zviditelnění své osoby před volbami? 
 

Oficiální text Hnutí ANO:

Jednatel společnosti Bytové centrum Schönberg Tomáš Menšík v posledním období dostal 102 anonymních výhružných emailů. Jejich autor se odvážně schovává za velmi důvtipný podpis „Agent Andrej Babiš". O co mu jde? Pana Menšíka varuje, aby "nestrkal nos tam, kde se hraje liga mistrů", vyhrožuje, že nechá jeho firmu vymazat z obchodního rejstříku, zasílá různé podněty všemožným úřadům (některé se opravdu chystají na kontroly), dožaduje se účetních uzávěrek a chlubí se, že vydírání a zastrašování je jeho povoláním, v němž je nadmíru úspěšný.

Tomáš Menšík kandiduje za politické hnutí ANO v komunálních volbách v Šumperku. Cíl anonyma, který se svým uměním pochlubil i na serveru Šumperský Rej, je tedy jasný. Ukázat, kterým politickým silám město Šumperk (anonym město nazývá "Vydlákovem" či Asií") patří. "Předně je potřeba říct, že se těmito sprostými útoky zastrašit nenechám," říká jednatel Bytového centra Schönberg a kandidát hnutí ANO Tomáš Menšík. "Naše společnost má účetnictví a všechny dokumenty, které vyžaduje zákon, samozřejmě v pořádku. Protože ale anonymy považuji za vydírání a útoky proti mé osobě i naší firmě, obrátil jsem se na policii, která už se podnětem zabývá," dodává Menšík. Tomáš Menšík figuruje na čtvrtém místě kandidátky hnutí ANO do šumperského zastupitelstva. Vzhledem k tomu, že hnutí ANO v komunálních volbách kandiduje poprvé a má šanci uspět, je možné, že útoky pocházejí od jiných politických stran a uskupení. 

Související články

Diskuse (131)

Toto jsou názory návštěvníků. Nezohledňují názory redakce. Redakce si vyhrazuje právo smazat vulgární příspěvky.

Vložit nový komentář

Pan Menšík Tomáš je slušný a

Pan Menšík Tomáš je slušný a spolehlivý člověk

Řešte jiný věci , oni je

Řešte jiný věci , oni je stejně budou muset zveřejnit , předvolební taktika, zajímavá jako nástroj konkurentů , aby měli na co ukázat, dobrý tah pro ANO a Úsvit, to si tak neberte , oni vědí co dělají. Každá reklama dobrá.

Proč mám pocit , že má tady z

Proč mám pocit , že má tady z ANO někdo strach. Že by stávající "radní" měli důvod mít strach, nebo něco skrývají? Ani bych se nedivil , tolik pěněz z městský kasy (našich peněz) jde bůhví kam a nikdo se těm našim "radním" nepostaví.

Tak ještě jednou

Tak ještě jednou "zamachruju".Já nemám problém komukoliv předložit čistý výpis rejstříku trestů. A čím podložíš ty anonyme svoje tvrzení?

Vážený pane - předložte OPIS

Vážený pane - předložte OPIS z rejstříku trestů. A když jste takový "machr", tak ho zveřejněte na webovkách vašeho spolku jednoho muže. A k tomu prosím zveřejně transparentní účet. Abychom se všichni pobavili tím, kdo vás financuje a vede za ručičku... komu máte sloužit.

Tak co, pane Janíčku -

Tak co, pane Janíčku - zveřejníte ten opis?

Ty jseš otravnej jak ten

Ty jseš otravnej jak ten "agent Babiš" ten chtěl stále výpisy z obchodního rejstříku po Menšíkovi, teď chceš další doklad po Janíčkovi , kurňa tak už se představ srabe, ať víme co je pravda, kdo je prudič a kdo je špína.

Jak jsem slíbil. Rád

Jak jsem slíbil. Rád předložím opis.Pokud jej zveřejním na webovkách zase vznikne nápad, že nejde o pravoplatný výpis.Ušetříme si tedy čas.Dne 23.9, 26.9, 7.10. máme kontaktní kampaně přímo na Hl.třídě, kde budu k dispozici vždy od 10.00 do 16:00.Navrhuji tedy se sejít v některý z těchto dnů a přizvat i nezávislou osobu např.jakéhokoliv novináře, aby posoudil zda jde o originál.Taky tě rád konečně poznám. Pokud ti nebude "OPISE" termín vyhovovat očekávám návrh náhradního termínu od tebe, nerad bych běhal na úřad zbytečně.

A pane Janíčku, transparentní

A pane Janíčku, transparentní účet zveřejníte?

Zase jste zaměstnaný? Na

Zase jste zaměstnaný? Na pravopisu je to znát. :-)

Všichni lídři i kandidáti

Všichni lídři i kandidáti musí splňovat zákonem stanovené podmínky, jednou z nich je beztrestnost,pro jistotu Vám přikládám odkaz k ověření...
http://www.mvcr.cz/clanek/vyhlasene-v-roce-2010-kandidatura-ve-volbach-d...

Tedy pokud mohu doporučit než vypustíte znovu "zaručenou kachnu" zkuste více popřemýšlet.

Tady je to už nuda, ale vedle

Tady je to už nuda, ale vedle se cosi děje. To je vážně hustý. Šmrkloni útočí.

ŠMR? Ale to jsou přece ti

ŠMR? Ale to jsou přece ti nejmenší z toho šumperského klubu oligarchů. Asi slabý článek, když se takhle hloupě zapletli. Pan Brož nebude spokojený!

Jenom jim dejte. Před čtyřmi

Jenom jim dejte. Před čtyřmi lety jsme se nechali nachytat na jeden opravený park a vo,li,ly jsme pohodovku. Pak jsme na finančním úřadě zjistili, že máme platit o 100% víc za nemovitost, protože město musí uklízet sníh z chodníků. Přitom nás pan Brož ve zpravodaji prosil, abychom ho uklízeli a ušetřili tak peníze města. První rok nikdo následné veřejné chodníky neuklízel a my se brodili ve vyšlapaných průzorech. Teď se platí na dani tolik, že si můžeme dovolit platit i za nenapadlý sníh. A mapa úklidu sněhu? Kdo tam kdy z města přijel? Jak je to pod dva dny od napadnutí, nikdo nepřijede, uklízíme to my, aby jsme se dostali do obchodu, ale platíme. Díky šéfe

Proč by ŠMR měla něco mít

Proč by ŠMR měla něco mít něco společného s politikou? A co je zvláštního na tom, že jsou personálně propojení s vodárnou, teplárnou, PMŠ, městem a kdoví kým? Ale faktem je, že jako občan Šumperka nechápu, proč město těmto firmám pronajímá bezplatně celou svou infrastrukturu a pak nechá tyto firmy vysávat z nás paneláčníků stovky miliónu na ziscích, které pak putují do Francie a kdoví komu. Nebylo by lepší to nechat v režii města a případné zisky nalévat do městské kasy. Možná bychom neměli pak nejdražší vodu a vytápění v kraji. Podívejte se na Malín. Tam stojí voda 40 Kč/m3(Šumperk 79,-) a řady si udržují sami. Šumperk prej údržbu ještě krom nulového pronájmu platí ze svého. To se mi nechce ani věřit. Pochopil sem dobře, že město přehazuje zakázky samo sobě, tedy svým spřáteleným firmám, kde sedí v radách samotní, a dobře placení, zadavatelé? Mě liskne.

''Babiš'' nemá očividně co na

''Babiš'' nemá očividně co na práci, když má čas sedět u pc a rozesílat e-maily ,špehovat a udávat .. Měl by dostat pořádnou fyzickou práci ,aby dělal místo toho něco užitečného pro ostatní .

Proč "Babiš" kdýž je jasné že

Proč "Babiš" kdýž je jasné že je to někdo ze ŠMR, si přečtěte příspěvky níže.Některé přípěvky napovídají např. http://www.vimeproc.cz/05-08-2014/volebni-hnuj-nebo-jen-nechutny-konkure...
, a některé vypovídají např. http://www.vimeproc.cz/05-08-2014/volebni-hnuj-nebo-jen-nechutny-konkure...
. Jestli je to politické, nebo konkurenční , možná napoví články na REJI o Kutalových firmách -viz: http://sumpersky.rej.cz/listarna/prispevek-5900/, nebo http://sumpersky.rej.cz/listarna/prispevek-5902/. Pokud je skutečnost to co se píše v hlavním článku, tak si dotyčný myslí , že mu patří město a lze očekávat , že další členové kandidujících stran, přesněji mladší kandidáti mimo starších "struktur" mohou očekávat takovýto útok? A kdo a na koho bude útočit příště?

Hlavně by voliči neměli volit

Hlavně by voliči neměli volit ANOStB kleptooligarchy Andreje Babiše. Ze Slovenska mafiána Babiše vyhnali a blbí Češi si ho zvolí do vlády.

Ty si nezažil STB, že? A nebo

Ty si nezažil STB, že? A nebo asi ano a vidíš to ze své praxe.

Je jasny, ze agenti z USA

Je jasny, ze agenti z USA jsou z naseho mesta uplne hotovy a PRO REGION s nima zatoci :-)))))) Tady je to cim dal lepsi :-)))

Jak Vám na to mám odpovědět?

Jak Vám na to mám odpovědět? Před dvanácti lety nám město, našemu vchodu, umožnilo privatizovat obecní byty (transformace na BD), v kterých jsme bydleli. Ústní nepísemná PODMÍNKA zněla jasně: Správu Vám bude dělat tato firma. Kdo tuto podmínku vyřkl? Nebožtík pan Kadlec ze Supíkovic, úředník radnice. Byl jsem se před třemi lety informovat na tuto "doporučenou" firmu na radnici a chtěl jsem si nechat doložit pár faktur ohledně oprav. Výsledek? Drtivá většina faktur se při stěhování ze ...správcovské firmy na město "ztratila". Pracovnici radnice jsem poukázal na fakt, že existuje cosi jako vada výrobku se zákonnou lhůtou 10 let : vyceněné zuby. Následně jsem řešil jiný dům v památkové a chráněné zóně. Úřednice památkového odboru okázale otevřela šanon a překvapeně zjistila, že v něm "nic není" (stejný správce). Tak si to, prosím, dopište. Berte to jako smutný algoritmus.

Myslím si, že každý má

Myslím si, že každý má stejnou možnost udělat něco pro naši společnost , město ve kterém žijeme , pro ostatní kolem sebe. Nikdo nejsme dokonalý a jestli si to někdo o sobě myslí , měl by si sáhnout hluboko do svého svědomí a zamést nejdříve před svým prahem a potom házet špínu na druhé.Nikdo z vás urcitě nemá čisté svědomí. Místo veškerého vynaloženého úsilí a času , kterým zde kritizujete a urážíte druhé, zamyslete se nad sebou samými co jste udělali VY pro společnost, zkvalitnění života v Šumperku pro druhé ? Je mi líto,že se vždy najde v naší společnosti nějaký parazit, který háže těm , kdo vynaloží plno úsilí a svého volného času pro ostatní klacky pod nohy. Léčíte si tím své mindráky , neschopnost nebo je ve vás tolik zloby a zoufalství ...?Jen slaboch a bezcharakterní člověk zastrašuje , pomlouvá a udává druhé. Vidím ,že tento článek uspěl, když se jím zabývá tolik lidí!! Je mi vás všech opravdu velmi líto!

Patrně na Vás některý z

Patrně na Vás některý z uvedených příspěvků takto působí, chápu to. Přesto nejde o soukromé záležitosti do kterých se někdo snaží vstoupit.Například problém tepla , který je součástí programu ANO a o kterém se píše např. zde :http://www.vimeproc.cz/12-06-2012/mame-nejdrazsi-teplo , za poslední roky není nikde vidět , že by se řešilo ku prospěchu občanům. Naopak v diskuzi je vidět, že je tam opět někdo kdo nás kupodivu také nazývá "ovčany" a také se zajímá o "Rejstříky", namísto předložení návrhu k řešení. Je to jenom náhoda?

Nejsmutnejsi je, ze pan

Nejsmutnejsi je, ze pan Menšík ted nemůže ani spát a stále musí kladně ovlivňovat diskuzi ( kdo si ma stále vymyslet pseudo jména ), aby stále nevycházela negativně. Tak myslím, ze tento PR článek moc nevyšel...očekávám aspon 15 negativních palců ( ktere kazdou hodinu udelujete - jak sytem povoli )tak jak je u všech příspěvků , které kritizují, že zde politizujete svůj problem,...

Zaráží mě, že se cílem

Zaráží mě, že se cílem výhružných e-mailů od "Agenta Babiše" stal i pan Veselovský, který, jak sám říká, nefiguruje v žádné politické straně ani hnutí. Pokud by se jednalo pouze o útoky vůči panu Menšíkovi, chápal bych to jako politické hašteření před blížícími se volbami, které už ale hraničí s trestným činem. Ale vzhledem k útokům na jinou, politicky zcela neangažovanou osobu nemůže mít celá situace pouze politický kontext. Co když se prostě někdo z konkurenční firmy bojí úbytku klientů ve prospěch firmy pana Menšíka?

Kdo je tedy oním "Agentem Babišem"? Po přečtení příspěvku na šumperském reji - odkaz výše v diskuzi - jsem toho názoru, že se jedná o jedince nevysokého IQ, který si řeší své komplexy a mindráky na druhých a to navíc tím nejubožejším způsobem - pomlouváním, udáváním a zastrašováním.

Tak to je fakt humáč

Tak to je fakt humáč konkurenční boj.Přečtěte si ty příspěvky všechny a 2x. Dva kohouti - jeden chytře využije konkurenčního útoku pro kampaň a ten druhej se srabsky schovává za známou osobnost! Minimálně 5 příspěvků tady píše ten útočník a snaží e říct že je to politický. Podivejte se co se stále opakuje, to je jasný - konkurence .

To je ten Menšík co mají

To je ten Menšík co mají barák u radnice? Pokud ano tak ...... doplním.

Tady včera psal cosi divného

Tady včera psal cosi divného jakýsi pan Michálek. Není to ten Michálek z 8. května? Tam sídlí ŠMR, že? No potěš. A prej volební kampaň -)))))))))

Vzhledem k diskuzi a ohlasu

Vzhledem k diskuzi a ohlasu je článek konstruktivní. Pokud je v Šumperku někdo, kdo se považuje za osobu , která to tu ovládá , pak je to od věci . Nepřijde mi to jako stěžování, ale chytrý tah.

V dotazech se opakuje

V dotazech se opakuje požadavek na kandidátku , dovolte mi poslat odkaz https://cs-cz.facebook.com/anosumperk

Proč neznáš nikoho z

Proč neznáš nikoho z kandidátky ? No nikoho neokradli , nikoho nepodvedli, do voleb dobrý!

:-)...aneb jak maximálně

:-)...aneb jak maximálně využít jednoho magora ke zviditelnění před volbami. ANO mělo vždy (všeho)schopné marketéry. Pan Menšík smazal ze svých stránek všechny negativní ohlasy a nářky, o které tam nikdy nebyla nouze, nechal si tam od několika příznivců napsat ódy na svou práci, výpady jednoho očividného psychopata ponechal roztočil kolotoč. Kdyby ten magor neexistoval, musel by si ho vymyslet.

Jsem jejich klientem , nikdy

Jsem jejich klientem , nikdy tam negativa proti této společnosti nebyli, to si pletete s jinou organizací.

Osobní záležitost? Mrkněte

Osobní záležitost? Mrkněte na ten Rej a na diskuzi BC Schonberg. Jde tam o ANO? Ani slovem. "Babiš" se tam naváží do normálních lidí. Z lidí dělá blbce, kteří si nechají vydrancovat domovní peníze a nazývá nás ovčany. Je to jasný, o Menšíkovi se ví, že za pár let v Šumperku dal bytovýmu hospodářství styl a úroveň. Kdo na něho útočí? Kdo se ho bojí? Kdo se bojí, že se začnem zajímat cože se to u nás v baráku děje. Lidi, víte kdo bydlí v těch domech v Šumperku, které jsou pod něčí správou?

Ty tady stále otravuješ s tím

Ty tady stále otravuješ s tím rejstříkem , si tím nějak posedlý, kdyby to byl prů... tak si ho OR vyzve už dávno, tak asi to tak vážný nebude. Proč tě to tak pálí? ŽE ty jsi ten AGENT!

Dobrý den. Myslím, že tento

Dobrý den. Myslím, že tento článek zde nemá co dělat. Běžte pane Menšíku na policii a neposílejte tyto bludy do redakcí s očekáváním, které noviny to otisknout !!! Vaše předvolební iniciativa tohoto ražení musí lehce nadprůměrně uvažující občan prokouknout. A jak koukám článek vám navíc nestačí, tak ještě se zviditelňujete v diskuzi. Jinde by jste zřejmě musel za PR článek platit !!

Pane Michálku, já souhlasím

Pane Michálku, já souhlasím spíše s příspěvkem pana Menšíka a myslím si, že se nejedná o politický útok v přímém slova smyslu. Já jsem také od Andrejka dostal množství mejlů, za posledních sedm dní 45 kousků. Nejsem v politické straně ani hnutí. Jakou jsem udělal chybu? Před rokem jsem se stal předsedou družstva a doposud se nestačím divit, co všechno se muže dít. Pane Michálku, já jsem na policii byl. Proč? Dostávám výhrůžky o fyzickém zlikvidování, v lepším případě, když se probudím z kómatu, snad se s pomocí najím a obleču. K tomu ještě výhružky, že mi zničí, prostřednictvím udání, firmu. Dále je mi sdělováno, že nemusím hledat pomoc na FÚ a na policii, protože jsou všichni pod jeho mocí a pro pár tisíc udělají cokoli. Pane Michálku, pořád si myslíte, že se jedná o politickou záležitost? Děkuji

Níže uvedené příspěvky jsou

Níže uvedené příspěvky jsou obsahově velice blízké tomuto obsahu : http://sumpersky.rej.cz/listarna/prispevek-5686/, ve které o úctě k obyvatelům Šumperka nemůže být řeč, stejně tak jsou napadání zástupci jednotlivých domů. Stále více si říkám, že čtu li uvedený článek, kde „Andrejkovi“ jde hlavně o výkazy naší společnosti a předkládá smyšlené informace o způsobu hospodaření jednotlivých společenství (jelikož uvedená forma technicky není vůbec možná – Fond oprav a podobně) dostávám více pocit, že to směruje spíše ke konkurenčnímu boji. Pak jenom nevím, co bych si měl myslet o společnosti, jejíž praktikou je emailová šikana, udávání na úřadech a hlavně z mého pohledu - urážky občanů města Šumperka

Pane Menšíku, mě udivuje, že

Pane Menšíku, mě udivuje, že chcete řídit Šumperk s půl miliardovým rozpočtem, když vaše soukromé podnikání vykazuje tak závažné nedostatky.

Pan "Andrej Babiš" psal o vás níže citovaný příspěvek před časem v Listárně a ukázalo se, že má pravdu, nezaložil jste šest let účetní závěrky a jiné povinné dokumenty do obchodního rejstříku, tak já nevím, co se tu se svými zaměstnanci rozkřikujete.

Administrativní chybu jsem

Administrativní chybu jsem přiznal.Ekonomicky ani jinak později odeslané výkazy nikoho nepoškodili. Existují v našem městě organizace , které výkazy vykázaly v termínu, ale otázka je zda li činnosti vykázané jsou v souladu s etickou stránkou vůči občanům města. Stále jsem přesvědčený, že existují závažnější záležitosti, které se v našem městě musí řešit , které mají ekonomický kontext, nikoliv administrativní! Váš útočný podtext mi připomíná korespondenci od agenta.

To dělá volební tým jednoho

To dělá volební tým jednoho senátora, pozor, aby nedošlo k trapasu.

Prý jde to klan rodiny

Prý jde to klan rodiny Menšíkových z Bytového družstva Schönberg s.r.o. a okamžitě po ovládnutí domu do správy utratili Menšíkovi Fond oprav a následně zadlužili výborným úvěrem na zateplování lidi, co má ve správě, na dalších 20 let.

"Schonberg s.r.o. Šumperk tak nějak v rámci slušnosti připraví o peníze ve fondu oprav. Dávám si otázku proč lidé kteří v těch kočárkárnách vždy lobují pro firmu Schonberg už nežádají po firmě informace jak hospodaří??Proč nechtějí vědět kam jdou jejich peníze??Doufám že mi pomůžete hledat odpověď. Váš. Andrej Babiš."

Ano, je to pravda, předložili

Ano, je to pravda, předložili jsem výkazy do OR později (na upozornění p."Andrejka")- nyní se čeká na OR , kdy výkazy zveřejní. Nicméně , naši klienti mají možnost do našeho účetnictví kdykoliv nahlédnout a nepředpokládám , že bychom tímto někomu způsobili škodu.

Stojím za občany města

Stojím za občany města Šumperka, ten kdo mne zná, ví, že držím slovo a mohu li, pomohu. Pokud někdo napíše – „ uvedu úryvek z emailu ze dne :30.6.- od agent.bures.babis@post.cz … dělejte jen na svém pískovišti a nestrkejte nos tam kde je hraje liga mistrů, nebo ze dne 1.7. .. jste začal strkat svůj nos tam kde to nebylo žádoucí… jelikož já pracuji přesně dle zadání a to je zcela jasné tu vaši firmu nechat vymazat z OR…. beru to čistě jako zakázku“ pak je mi jasné , že asi nebudu sám a jsou v našem městě lidé, kteří mohou být pro někoho nepohodlní . Proto říkám, tento plevel je třeba vymýtit a já rád pomohu.

Jasná věc p. Menšík,nedejte

Jasná věc p. Menšík,nedejte se!Největší zvěrstvo je poslat na druhého kontrolní úřady,aby Vám ztížili život.Budu Vám držet palce a volit ty,kteří doufám už konečně v tomto městě udělají pořádek.Někteří tam sedí 20 let a pořád se nic neděje

Opět se zde najde pár

Opět se zde najde pár ubožáků, kteří si musí rýpnout..
Nebo jsou komentáře směrované od agenta Babiše?
Myslím si, že pan Menšík opravdu nemá zapotřebí dělat si reklamu.. Jeho reklamou je úspěšné vedení firmy.

Řekl pan Menšík :))

Řekl pan Menšík :))

Stačí se podívat na jejich

Stačí se podívat na jejich stránky http://www.bytcentrum.eu/diskuze , je tam i "babiš"

Pane Menšíku - ANO -

Pane Menšíku - ANO - samozřejmě - jste pronásledovaný hrdina a budoucí spasitel města a protože chcete vyhnat havěť z radnice a nastolit tam spravedlnost a pořádek a proto vám chodí nepřejícné anonymy a všichni vás budeme volit, tak určitě!

Ani bych se nedivil ze si to

Ani bych se nedivil ze si to pan Menšík píše sam. Každá reklama je dobra- hlavně ta před volbama :-)